A BT Sport megverte az ITV-t és a Sky-t, és 1,2 milliárd fontos Bajnokok Ligája tévéjogi szerződést kötött

Milyen Filmet Kell Látni?

A BT Sport 2024-ig kizárólagos TV-jogokat biztosított a Bajnokok Ligájába, annak ellenére, hogy más műsorszolgáltatók élénk versenyben voltak.

új kevin hart film a Netflixen

Minden játék élőben jelenik meg a BT Sport platformokon, valamint rendszeres kiemelt show-k.

Az ITV és a Sky is számottevő ajánlatot tett a pályázatra, de a BT Sport teljesítette az UEFA 1,2 milliárd font körüli kért árát, hogy még több évig folytathassa az európai labdarúgás irányítását.

• Bajnokok Ligája 2019/20 mérkőzések a tévében

A jelentések azt sugallják, hogy az ITV nem kizárólagos jogokra pályázott, és úgy gondolták, hogy a játékok legfontosabb eseményeinek bemutatására vonatkozik az ingyenesen sugárzott tévében, ám ez az ajánlat sikertelen volt.

A Liverpool és a Tottenham közötti tavalyi, teljes angol bajnoki döntőt a BT Sport bocsátotta a nem előfizetők rendelkezésére, és az Egyesült Királyságban 11,3 millió közönséget hozott a tévé és a digitális platformok együttvéve.

Állítólag a DAZN streaming óriások is szívesen viselték a jogokat, de a BT végül kizárta őket a versenyből, míg az ITV és a Sky valószínűbb lett volna a jelölt, ha a jelenlegi műsorszolgáltató úgy dönt, hogy kivonul a versenyből a jogok megtartása érdekében.