Karun Chandhok: Max Verstappen az F1-es generáció Michael Schumacherje

Milyen Filmet Kell Látni?

Ez a verseny most lezárult

Karun Chandhok, a Sky F1 szakértője szerint Max Verstappen Michael Schumacher e generációjának változata.

újévi különlegességek

Kizárólag a szezont meghatározó Forma-1 finálé előtt szólva a Abu Dhabi Nagydíj , Chandhok úgy véli, Verstappen agresszív stílusa a legendás hétszeres világbajnokra emlékeztet, a 2021-es bajnoki rivális Lewis Hamiltonnal való számos pályán összetűzés közepette.

A feszültség tovább nőtt a múlt hétvégén a Szaúd-Arábia Nagydíjon, mivel több pályasértés kaotikus jelenetekhez vezetett a stewardok, a csapatok és a pilóták között valós időben a futam során, mielőtt Verstappen lefékezett, hogy Hamilton elhaladjon, és Hamilton a farokba ütközött. a Red Bullról.

Az a kérdés, hogy a bátor, bátor küzdelemből a pályán mikor válik a rossz vezetés, egész héten forrt a győztes mindent visz utolsó futam előtt, amelyre mindkét pilóta 396,5 ponttal indul.

Chandhok azt mondta: Nagyon jó kérdés. Igyekeztem megérteni magamat abból a szempontból, hogy mik az elköteleződés szabályai, hogy mit gondolnak a felügyelők és a tisztviselők. Tegnap este eltöltöttem egy kis időt a szabálykönyv átolvasásával, és nincs benne semmi az elköteleződés egyértelmű szabályairól.

Gyakorlatilag a stewardok és a versenyzők belátására bízták, és azt mondták: 'Nézd, nem szabad más versenyzőt tolongani, versenytermet kell adni nekik, stb.', de ez egy szóbeli úriemberi megállapodás. . És teljesen világos, hogy ez nem működik.

mit jelent folyamatosan látni a 1111-et?

Teljesen egyértelmű, hogy Max az eljegyzési szabályok egészét egy másik szintre tolja, mint Lewis oly módon, ahogy azt gondolom Michael Schumacher tette, nagyon agresszív, megalkuvást nem tűrő módon. A Max Michael ennek a generációnak a verziója. Érdekes volt beszélgetni olyan emberekkel, mint Damon [Hill] és Johnny [Herbert], akik nyilvánvalóan Michael versenytársai voltak, és ők ezt közelről látták. Damon először azt mondta, hogy Max versenyzési stílusa a ’94-es Michaelre emlékezteti.

Az e-mail beállítások kezeléséhez kattintson ide.

lásd továbbra is a 111-et

Egyszerűen nem hátrál meg egyetlen ponton sem, ezért olyan helyzetekbe kerül, mint Brazília, ahol mindketten a pályán kívülre kerültek, mint mi Szaúd-Arábia a 2-es kanyarnál.

Ez az, ahol Lewis egy kicsit tisztább versenyző szerintem. Lewis-szal vannak olyan helyzetek, amikor azt gondolja: „Rendben, jobban járunk, ha nem ütközünk, és szépen, tisztán jövünk ki belőle”, és ez a különböző stílusok, amiket látunk.

Ami nagyon világossá vált, szerintem Max esetében inkább az az, hogy a kesztyűt jól lehúzták. Felkészült arra, hogy ledobja az autót belülről az előzésekre, és olyan helyzetekbe hozza magát, amelyek kicsit kockázatosabbak, mint talán Lewis. Ez csak a versenyzési stílusa, tudod, nagyon megalkuvást nem ismerő módja van a versenyzésnek.

A Red Bull pályáján tapasztalt hevessége ellenére Verstappen lenyűgözte Chandhokot nyugodt temperamentumával és érett fejével.

Beatles filmek a Netflixen

A Sky F1 szakértője azt mondta: rendkívül lenyűgöző. 24 éves, és nehéz emlékeznünk arra, hogy mivel 24 éves, a világ legnagyobb koronájáért harcol a sportágában, és olyan érett, mint a kora, és olyan nyugodt, mint az évei.

Visszatérek Zandvoorthoz, a 2021-es Holland Nagydíjhoz, azt a versenyt alapvetően neki tervezték. Soha nem voltam olyan versenyen, ahol a tömeg 99 százaléka egy versenyzőért szólt. A Zandvoort alapvetően egy Max számára tervezett verseny volt.

A királyi család ott áll sorban, hogy kezet fogjon vele, a papírok faltól falig terjednek, de volt néhány reggel, amikor ő és én együtt sétáltunk a lakóautókból a garázsokba, és a kínaiaknál lehettünk volna. Grand Prix, olyan nyugodt volt.

Azt mondanám, egészen a szaúd-arábiai kvalifikációig elég hibamentes volt. Valójában nem követett el hibát.

Ha valami mást keresel, nézd meg nálunk műsorújság És vagy látogassa meg sportközpontunkat.