Az Országos Televíziós Díj minden évben azt az alkalmat jelöli, amikor a tévénézők elmondhatják véleményüket az elmúlt 12 hónap kedvenc műsoraiból.
megcsal a gta 5-ötHirdetés
A nagy ütőket jelölik - a testőrtől a Doctor Who-ig, az Eve megölésétől a csúcsos vakokig -, a nézők pedig január 22-én, kedden délig szavaznak.
-
Hangya és Dec ezért nem vesz részt az Országos Televízió Awards-on
A győzteseket egy színpompás ünnepségen hirdetik ki a londoni O2 arénában, amelyet Dermot O’Leary rendez. De ha kissé lemaradsz - vagy nem nagyon tudsz elköteleződni a két és fél órás közvetítés mellett -, akkor megtalálod az alább felsorolt összes nyertes részleteit, ahogy bejelentik.
-
Hogyan lehet megnézni az Országos Televíziós Díjat a tévében
A legjobb tényszerű szórakozás
Mentőautó
DIY SOS: A nagy építkezés
Gogglebox
NYERTES: Paul O’Grady: A kutyák szeretetéért
A nagy brit süt
Legjobb új dráma
A boszorkányok felfedezése
GYŐZTES: Testőr
Barátnők
Éva megölése
A sírás
Legjobb nappali
Jó reggelt Nagy-Britannia
Laza nők
Vasárnapi villásreggeli
Jeremy Kyle Show
GYŐZTES: Ma reggel
Legjobb jövevény
Aedan Duckworth - Oliver Morgan, Hollyoaks
Alexandra Mardell - Emma Brooker, Koronázási utca
GYŐZTES: James Moore - Ryan Stocks, Emmerdale
Newt Mohan - Dr. Rashid Rash Masum, áldozat
Ricky Champ - Stuart autópálya, EastEnders
A legjobb TV-bíró
GYŐZTES: David Walliams
Louis Tomlinson
Robbie Williams
Robert Rinder
Simon Cowell
Legjobb vígjáték
Benidorm
Jack Whitehall: Apámmal utazik
Mrs. Brown fiúi
GYŐZTES: Peter Kay’s Car Share
Az ősrobbanás elmélet
Legjobb drámai előadás
Cillian Murphy - Thomas Shelby, Peaky Blinders
Jodie Comer - Villanelle, Éva megölése
Jodie Whittaker - Az orvos, a doktor
Michelle Keegan - L Cpl Georgia Lane, a lányunk
GYŐZTES: Richard Madden - David Budd őrnagy, testőr
hogyan tartsd távol az ürgét az udvarodtól
Legjobb vetélkedő
A 10 macskából 8 visszaszámlál
Saját Liga
Catchphrase
Értelmetlen
GYŐZTES: Az üldözés
A Bruce Forsyth Entertainment Award
Mindezt Mrs. Brown-hoz
Ant & Dec szombat esti elvihető
GYŐZTES: Híresség vagyok ... Vigyél ki innen!
Szerelem-sziget
A Graham Norton Show
A legjobb soros drámai előadás
Bonnie Langford - Carmel Kazemi, EastEnders
GYŐZTES: Danny Dyer - Mick Carter, EastEnders
Emma Atkins - Charity Dingle, Emmerdale
Jack P juhász - David Platt, Koronázási utca
Lucy Pargeter - Chas Dingle, Emmerdale
Különleges elismerési díj
David Dimbleby
Legjobb dráma
Hívd a szülésznőt
Sérülés
Ki vagy doki
A lányunk
GYŐZTES: Peaky Blinders
A legjobb TV-műsorvezető
GYŐZTES: Ant & Dec
Bradley Walsh
Graham Norton
Holly Willoughby
Phillip Schofield
-
Az érzelmi hangya az egymást követő 18. győzelem után decemberre szánja az NTA-t a legjobb TV-műsorvezetőnek
Legjobb tehetségkutató
Britain’s Got Talent
Tánc a jégen
GYŐZTES: Szigorúan gyere táncolni
A Voice UK
Az X-Faktor
A legjobb soros dráma
Koronázási utca
EastEnders
GYŐZTES: Emmerdale
Hollyoaks
Az NTA 2019-et 2019. január 22-én, kedden élőben közvetítik az ITV